Informace o nás

    Mažoretky ve Straškově-Vodochodech vznikly v roce 2004 Ivanou Kondekovou ml. a Danou Kloubovou ml. Začínaly v počtu 9 děvčat ve věku 12-15 let a 3 děvčátek ve věku 7-8 let s názvem mažoretky Slunečnice. Postupem let se mažoretky rozrostly do 5 oddílů a vyšplhaly se k počtu 64 děvčat. Celkem ale oddílem prošlo na 120 dívek.

    Maminky prvních dvou mažoretek, Dana Kloubová a Iva Kondeková, se později zapojily s pomocí co by trenérky a později se připojila ještě Zdena Mrázková.

    První vystoupení měly hned po 4 měsících tréninků na plese ve Straškově v roce 2005. Zúčastnily se mnoha vystoupení. Mezi nejvýznamnější akce určitě patří dva ročníky "Festivalu mažoretek" ve Straškově-Vodochodech, Straškovský korbel, Léto 2005 s rádiem Blaník po celé ČR, Hodonínská přehlídková soutěž, Libochovický krok, Budyňský krokodýl, Dance Děčín 2012, Mánes Praha, Grand Hotel Praha, Festival Česká Kamenice, FEDO Štětí, setkání s kardinálem Miroslavem Vlkem v Roudnici n.L., sportovec roku Kralupy n.Vlt., a mnoho dalších akcí. Za hranicí republiky vystupovali v Bad Schandau.

    Během osmi let, kdy mažoretky ve Straškově působí, je stále o tuto činnost mezi děvčaty velký zájem a to nejen mezi dětmi. Rodiče nám během těchto let také všestranně pomáhají. Velké poděkování patří také naší mažoretkové švadlené Janě Procházkové. Poděkování patří také TJ Sokol a Obecnímu úřadu ve Straškově-Vodochodech za finanční podporu této činnosti.